sobota, 30 lipca 2022r.

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, czym się kierować przy wyborze?

unnamed file 5

Wybór drzwi do domu lub mieszkania wiąże się z ich przeznaczeniem. Zewnętrzne drzwi chronią ognisko domowe przed zewnętrznym otoczeniem, a drzwi w środku domu pozwalają na uzyskanie intymności. Mając, więc projekt domu właściciel przy wyborze drzwi powinien wiedzieć, czym oba rodzaje powinny się charakteryzować.

Głównymi czynnikami przy wyborze zewnętrznej stolarki będą parametry izolacji cieplnej i akustycznej. Mniej waży tu jest wygląd, choć musi pasować do zewnętrznego designu domu. W przypadku wewnętrznych drzwi wygląd będzie miał kluczowe znaczenie dla spójnej aranżacji wnętrz.

Parametry techniczne drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

W drzwiach zewnętrznych powinny być umieszczone odpowiednie zabezpieczenia, który ochronią ognisko domowe. To powoduje, że wejściowe drzwi zazwyczaj są grubsze i bardziej wytrzymałe. Wewnątrz mieszkania już nie ma potrzeby montowania dodatkowych warstw antywłamaniowych, a to pozwala na zastosowanie lżejszych i bardziej finezyjnych konstrukcji.

Odpowiednia warstwa ocieplenia wypełniająca wnętrze skrzydła, ościeżnicy i ramy niezbędna jest przy montażu drzwi zewnętrznych. Wyeliminowanie uciekania ciepła z domu pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach.

W przypadku drzwi wewnętrznych, jeżeli istnieje potrzeba również można zastosować izolację, ale już niekoniecznie musi być ona grubą warstwą. Ciepłe i dobrze zaizolowane mieszkanie w ogóle może nie mieć drzwi wewnątrz. Przepisy nakazują jedynie zamontowanie ich w łazience.

Wygląd na zewnątrz i wewnątrz

Zewnętrzna stolarka bardziej jest związana z uzyskaniem najwyższej klasy bezpieczeństwa i izolacji termicznej oraz akustycznej. Te trzy cechy muszą być spełnione, a wygląd jest mniej znaczący. Jednakże dobór drzwi do zewnętrznego wyglądu domu pozwala uzyskanie dobrych efektów estetycznych, a te mają dla właścicieli domów również duże znaczenie.

Wygląd w sferze wewnętrznej jest kluczowy. Drzwi stają się ozdobą, elementem dekoracyjnym i uzupełniającym całą aranżację wnętrz. Kolor, wzór, a także styl powinny dokładnie dopełniać całości wyglądu.

Gdzie szukać odpowiednich drzwi?

Drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne można kupić w wielu punktach sprzedaży. Warto jednak sprawdzić, jaki producent drzwi umie połączyć wszystkie funkcje i walory w swoich produktach. W przypadku drzwi wewnętrznych inwestor położy nacisk na dobry i dopasowany wygląd.

Wybierając do domu lub mieszkania drzwi wejściowe warto znaleźć producenta, który łączy umiejętnie materiały konstrukcyjne z wyglądem i odpowiednimi parametrami technicznymi. To oznacza wybór producenta, który specjalizuje się tylko w takiej dziedzinie.