sobota, 01 października 2022r.

Elegancki garnitur ślubny – jakie dodatki wybrać, a czego unikać?

photo 1556912894 c913cc75825acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Nnx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

W dniu ślubu nie tylko panna młoda powinna olśniewać wyglądem. To również tyczy pana młodego, wszak oboje są głównymi bohaterami uroczystości i powinni wyglądać spójnie. To oznacza, że garnitur ślubny musi być dopasowany fasonem i kolorem do sukni ślubnej, ale zapewniać panu młodemu pełen komfort użytkowania.

Aby uzyskać idealny efekt i dobrze czuć się w stroju ślubnym należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór dodatków. Umiejętne dopasowanie każdego szczegółu wyglądu zapewni elegancki i szykowny wygląd każdemu panu młodemu.

Czy należy założyć podkoszulek do garnituru ślubnego?

Tu zdania są podzielone. W opinii wielu podkoszulek jest raczej przydatny, a to z kilku względów. Dobrze absorbuje pot, a tym samym niweluje efekt przykrych plam, jednakże warunkiem tego jest dobry gatunek bawełny. Innym atutem jest zasłonięcie nadmiernego owłosienia, które może być widoczne pod cienką ślubną koszulą.

Podkoszulek ma jednak pewne wady. Uszyty z niewłaściwego materiału nie zapewni komfortu i da odwrotny skutek. Czasami jest źle dobrany krojem, co powoduje, że staje się zbyt widoczny. Podkoszulek nie może mieć również rękawków, powinna być to zdecydowanie koszulka na ramiączkach.

Koszula do garnituru – o czym warto pamiętać?

Elegancki wygląd zapewnia również dobrze wybrana koszula. Tutaj można nadmienić, że grubszy materiał koszuli może być dobrym pomysłem, by nie zakładać podkoszulka. To rozwiązanie często wykorzystywane jest w sezonie zimowym. W letnim, zaś, koszula powinna być cienka i z dobrego gatunku materiału. Niezależnie, czy będzie biała, czy kolorowa, musi posiadać długi rękaw, gdyż wystające spod marynarki lśniące mankiety, opatrzone spinkami, są kwintesencją elegancji.

Warto też nadmienić, że koszula powinna mieć krój dopasowany do marynarki, a także do tego, czy pan młody założy krawat, czy muszkę. Dlatego ważne jest sprawdzenie kołnierzyka przy zakupie koszuli. Zdecydowanie koszula jest wizytówką pana młodego i warto umieć dobrać taką, która kolorystycznie będzie spójna z garniturem.

Jak dobrać krawat i buty do garnituru?

Krawat lub muszka to obowiązkowe elementy stroju uroczystego. Krawat powinien być odpowiedniej szerokości i długości. Jest to istotne, żeby nie zaburzyć proporcji sylwetki. Mucha, z kolei, musi być dobrana kolorystycznie do garnituru i perfekcyjnie zawiązana.

Eleganckie buty dopełniają całości, a wybór ich musi być podyktowany kolorem garnituru i fasonem dopasowany do danego stylu stroju. W tym przypadku ważne jest, by pamiętać o skarpetkach, czarnych, sięgających połowy łydki.