Jak uzupełnić brakujące zęby? Jakie metody pacjenci wybierają najczęściej?
Niepełne uzębienie to problem, z jakim się borykasz? Obecnie rozwój w stomatologii pozwala na uzupełnienie brakujących zębów w taki sposób, że niczym nie różnią się one od tych naturalnych. Jest to ogromna zaleta takiego uzębienia, ponieważ w ten sposób można w pełni cieszyć się swoim nowym uśmiechem. Jakie wyróżnia się sposoby uzupełnienia brakujących zębów i od czego zależy zastosowanie konkretnej metody?
Brakujące zęby – jak je uzupełnić?
Jeżeli nie masz pełnego uzębienia i zastanawiasz się nad jego uzupełnieniem, musisz wiedzieć, jakie sposoby uzupełnienia brakujących zębów się wyróżnia. Pacjenci mają do wyboru implanty, most porcelanowy, czy protezy zębowe. Oczywiście wyróżnia się także wiele innych metod, a więc zakres usług gabinetów dentystycznych jest naprawdę szeroki.
Ważne jest to, aby konkretna metoda uzupełnienia brakującego uzębienia została dobrana prawidłowo do pacjenta. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pacjent musi czuć się komfortowo i być przede wszystkim zadowolony ze swoich nowych zębów.
Co wpływa na wybór konkretnego leczenia protetycznego?
To, jakie dokładnie leczenie protetyczne zostanie wdrożone uzależnione jest od wymagań pacjenta, jego możliwości finansowych i stanu stałego uzębienia. Na szczęście duży wybór sprawia, że można dopasować leczenie z uwzględnieniem wszystkich wskazówek i wymagań pacjenta.
Obecnie dużą popularnością cieszy się most porcelanowy na metalu. Duża liczba pacjentów decyduje się na takie uzupełnienie uzębienia, ponieważ w przeciwieństwie do implantów leczenie to zajmuje dużo mniej czasu i jest tańsze.
Poza tym nie u wszystkich pacjentów można zastosować różne metody leczenia, ponieważ mogą istnieć pewne przeciwwskazania. Specjalista przed doborem leczenia przeprowadza szczegółowy wywiad, zleca niezbędne badania i dopiero wtedy podejmuje decyzję, co będzie dla danego pacjenta najlepsze.
Dlaczego należy uzupełniać braki w uzębieniu?
Bez względu na to, jakich zębów brakuje, trzeba je uzupełnić. Nawet gdy nie wpływa, to na estetykę uśmiechu, to może mieć negatywny wpływ na pozostałe zęby. Przesuwanie się sąsiednich zębów, czy problemy w żuciu pokarmów to tylko nieliczne z problemów, z jakimi borykają się osoby mające braki w uzębieniu.
W przypadku braku kilku zębów problem ten się potęguje i jeszcze bardziej negatywnie wpływa na wygląd twarzy i stan pozostałych zębów. Duże możliwości, jakie daje leczenie protetyczne sprawia, że można uzupełnić zęby, gdzie koszty zostaną dopasowane do naszych możliwości. Nie można szukać tutaj wymówek dotyczących rozpoczęcia takiego leczenia, ponieważ nie jest to dobry krok.