sobota, 05 października 2024r.

Ile kosztują licówki porcelanowe? Czy każdy może nosić licówki porcelanowe?

unnamed file 6

Licówki to skuteczny i szybki sposób na poprawę uśmiechu. Wiele gabinetów oferuje właśnie tę formę, ponieważ efekt wynikający z założenia licówek jest naprawdę spektakularny. Jaki jest koszt założenia licówek i dlaczego warto wybrać właśnie tę metodę, jeżeli chcemy mieć jeszcze piękniejszy uśmiech?

Licówki  porcelanowe – ile kosztują?

Licówki wykonane z porcelany stanowią najtrwalszą formę spośród wszystkich licówek. Koszt jednej licówki porcelanowej waha się w przedziale 800 zł – 1500 zł. Oczywiście kwota ta może być różna, gdyż ostateczne koszty zależą od gabinetu, który wybierzemy.

W zależności od możliwości finansowych pacjenta można także wybrać inny rodzaj licówek wykonanych z innego tworzywa. Należy się jednak liczyć z tym, że takie licówki są mniej trwałe. Jeżeli chcemy mieć piękny uśmiech bez żadnych obaw o pojawienie się przebarwień, należy postawić na jakość i wybrać licówki porcelanowe.

Czy każdy może nosić licówki porcelanowe?

Założenie licówek znacznie poprawia uśmiech. Ich wygląd całkowicie przypomina naturalne zęby, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie dostrzec, że nosimy licówki. Niestety nie każdy może nosić licówki, ponieważ mogą istnieć pewne przeciwwskazania. Do najczęstszych przeciwwskazań zaliczamy: próchnicę, choroby dziąseł, bruksizm, obgryzanie paznokci, a nawet leczenie kanałowe zębów.

Na szczęście wyróżnia się wiele innych metod poprawy uśmiechu, a więc jeśli licówki nie są dla nas, warto rozważyć inne propozycje stomatologa. Co więcej, w wielu przypadkach inne metody są znacznie skuteczniejsze oraz trwalsze.

Bardzo ważne jest, aby w momencie wybierania gabinetu dentystycznego zwrócić uwagę na zakres oferowanych zabiegów, ponieważ wpłynie to na ostateczny efekt, jeżeli chodzi o poprawę wyglądu zębów. Jest to też świetne rozwiązanie, gdy któraś z metod nie będzie dla nas, ponieważ wtedy stomatolog będzie miał do zaoferowanie inne sposoby.

Poprawa uśmiechu, a brak uzębienia?

Jeżeli dany pacjent nie ma pełnego uzębienia niezbędne jest zastosowanie protezy. Bardzo często oferowanym rozwiązaniem jest proteza elastyczna, która w przeciwieństwie do tradycyjnych protez jest znacznie delikatniejsza.

Należy dodać, że braki w uzębieniu trzeba uzupełniać, ponieważ wpływa to nie tylko na uśmiech, ale też na spożywanie pokarmów. Brak zębów utrudnia rozgryzanie, a więc pokarm trafia w większych kawałkach do żołądka. Jest to większe obciążenie dla układu pokarmowego, przez co mogą pojawić się wzdęcia i inne nieprzyjemne dolegliwości.