wtorek, 23 lipca 2024r.

Chcesz uzupełnić brakujące uzębienie? Czy protezy zębowe częściowe to dobry wybór?

photo 1604699229817 27301bdfed68cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4MHx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Każdy chciałby mieć piękny uśmiech i móc pochwalić się białymi i zdrowymi zębami. Niestety nie zawsze nasze uzębienia wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Co więcej, często pacjenci mają także znaczne braki w uzębieniu, co może wynikać w wielu różnych powodów. W jaki sposób można uzupełnić brakujące zęby i jak w tym przypadku sprawdzi się proteza zębowa częściowa?

Protezy zębowe częściowe – jak wygląda takie uzupełnienie zębów?

Pacjenci mają do wyboru wiele różnych metod pozwalających na skuteczne i przede wszystkim trwałe uzupełnienie uzębienia. Dzięki tak szerokiej ofercie można dopasować konkretną formę uzupełnienia do wymagań, ale też możliwości finansowych pacjenta. Protezy zębowe częściowe to świetny sposób na uzupełnienie zębów.

Możemy w ten sposób uzupełnić pojedyncze braki, ale też większe ilości zębów. Każda proteza jest wykonywana indywidualnie. Taka proteza to specjalna płyta, na której osadzone są zęby. Protezy te mocowane są za pomocą klamry.

Nowe zęby są naturalne, dzięki czemu pacjent może się swobodnie uśmiechać bez obaw, że ktoś zauważy protezę. Wyróżniamy protezy akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.

Nowoczesna proteza szkieletowa – co warto wiedzieć o tym uzupełnieniu protetycznym?

Nowoczesna proteza szkieletowa to częściowe uzupełnienie protetyczne. Ta proteza to idealna alternatywa dla protez akrylowych, gdyż jest ona znacznie mocniejsza i odporniejsza na uszkodzenia. Noszenie takiej protezy wiąże się z dużym komfortem dla pacjenta, ponieważ nie wywołuje ona odruchu wymiotnego u pacjenta poprzez mniejsze zajęcie podniebienia.

Podstawą tej protezy jest metolowy szkielet, a więc to ten czynnik wpłynął na nazwę tego rodzaju uzupełnienia protetycznego. Proteza ta może zostać założona u osób, które mają wystarczającą ilość własnych zębów.

Dla jakich pacjentów dedykowane są protezy częściowe?

Proteza może zostać założona u pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z innych metod uzupełnienia brakujących zębów. Oczywiście i w tym przypadku specjalista musi przeprowadzić dokładny wywiad i badanie, aby móc określić, czy pacjent może nosić protezę.

Noszenie protezy wyłącznie przez starsze osoby nie jest żadną regułą, a więc takie uzupełnienie może być zastosowane również u młodszych pacjentów. Decyzję o tym, jakie uzupełnienie sprawdzi się najlepiej, podejmuje stomatolog. Zazwyczaj pacjent ma kilka możliwości, gdzie sam może wybrać konkretną formę leczenia.