piątek, 12 sierpnia 2022r.

Drzwi zewnętrzne do domu wykonane w technologii hybrydowej, czyli jakie?

unnamed file 3

Wybór drzwi zewnętrznych do domu opiera się na dostosowaniu wszystkich czynników technicznych oraz wyglądu do indywidualnych potrzeb. W tym przypadku istotne jest, by drzwi były eleganckie, ale również o wysokich parametrach termoizolacyjności i antywłamaniowości. W tym celu warto przyjrzeć się drzwiom o wyjątkowej konstrukcji tworzonej w technologii hybrydowej.

Drzwi zewnętrzne muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, by spełnić wyżej wymienione warunki techniczne, a idea drzwi hybrydowych zakłada użycie w produkcji drewna, stali, aluminium oraz PCV, czyli wszystkich dostępnych materiałów na drzwi. Każdy z nich z osobna ma swoje zalety, ale nie jest też pozbawiony wad. Technologia hybrydowa polega na połączeniu elementów materiałowych i wyeliminowanie wad na rzecz wykorzystania pełni zalet poszczególnych materiałów.

Stal, jako pierwszy element w drzwiach hybrydowych

Stalowe drzwi są sztywne i wytrzymałe. Do doskonały materiał, jeśli szukamy drzwi do pomieszczeń gospodarczych, szczególnie, że drzwi takie nie są w wygórowanej cenie. Istotne jest również to, że drzwi ze stali mają dobre parametry termoizolacyjne. Jednakże ma ograniczone możliwości designerskie i nie do każdego domu będą pasowały.

Wykorzystując stal w produkcji hybrydowej ta ostatnia cecha została zniwelowana, a atuty stali w pełni wykorzystane. Drzwi hybrydowe pokryte tym materiałem są wytrzymałe, a także bardzo bezpieczne.

Aluminium i PCV – kolejne elementy technologii hybrydowej

Wśród zalet aluminium jest na pewno jego niewielka waga i wytrzymałość. Drzwi z tego materiału są lekkie, jak również wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Niestety aluminium nie nadaje się na drzwi, które muszą spełniać restrykcyjne wymogi termoizolacyjności. Z kolei PCV podnosi walory izolacji cieplnej, a jednocześnie zachowuje lekkość, jak aluminium.

Połączenie tych dwóch materiałów w drzwiach hybrydowych sprawia, że są one wyjątkowo lekkie, odporne na uszkodzenie oraz posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. Stanowią doskonałe uzupełnienie dla bardzo wytrzymałej, lecz cięższej stali.

Drewno – eleganckie i mocne drzwi zewnętrzne

Drewno to materiał wykończeniowy stosowany w wielu elementach budowlanych. Stolarka okienna i drzwiowa bardzo chętnie go wykorzystuje ze względu na urodę, a także doskonałe parametry termoizolacyjności. Jednakże drewno jest mało odporne na warunki atmosferyczne i wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych. Łącząc drewno z aluminium, PCV i stalą otrzymujemy piękny wygląd, a także ciepłe i wytrzymałe drzwi zewnętrzne.