czwartek, 25 lipca 2024r.

Ile kosztują implanty zębów i kiedy warto się na nie zdecydować?

unnamed file 6

Implanty zębowe są sztucznie wytworzonymi korzeniami zębów, które mają za zadanie zastąpić prawdziwy korzeń. Niestety nie zawsze  stomatolog jest w stanie uratować poszczególne zęby. W tym wypadku po ekstrakcji warto pomyśleć o jak najszybszym uzupełnieniu braków zębowych. Implanty zębowe są obecnie jedną z najlepszych opcji, choć nie należą do najtańszych.

Jakie implanty zębowe wybrać?

Implanty zębowe wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki. Dzięki temu możliwie jest późniejsze osadzenie koron lub mostków. To pierwszy krok w drodze do pięknego i zdrowego uśmiechu, bez żadnych ubytków.

Obecnie największą popularnością cieszą się implanty zębowe wykonane z tytanu. One są niezwykle trwałe oraz co ważniejsze neutralne dla naszego organizmu. Co to oznacza? Jest bardzo niewielkie ryzyko, że implanty tytanowe zostaną odrzucone przez organizm. W tym wypadku ryzyko alergii jest ograniczone do niezbędnego minimum. Choć wybierając takie rozwiązanie, trzeba liczyć się z dość wysoką ceną, to bez wątpienia walory użytkowe implantów tytanowych to rekompensują.

Implantologia zębowa 

Implantologia zębów Kraków rozwija się bardzo szybko, dlatego istotne jest to, żeby wybrany specjalista był na bieżąco z nowoczesną technologią. Ważne jest to, aby w gabinecie stomatologiczny stosowano nowoczesne technologie, a także materiały. Kluczowa jest także diagnostyka i przygotowanie do zabiegu.  

Niestety implanty zębowe nie są refundowane przez NFZ, dlatego trzeba liczyć się z dość wysokimi. Niemniej jednak inwestycja w implant to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż dzięki temu można odzyskać piękny uśmiech w krótkim czasie.

Ile kosztują implanty zębów?

Koszty implantów zębowych mogą być różne w zależności od jakości materiału, doświadczenia dentysty oraz systemu implantów. Średnio za pojedynczą, tytanową śrubę trzeba zapłacić od 1 800 zł do nawet 4 000 zł. 

Nie warto na takich rzeczach przesadnie oszczędzać, należy wybrać dobry gabinet stomatologiczny, który będzie w stanie zaoferować nam usługi na najwyższym poziomie. Wybierajmy stomatologów z dużym doświadczeniem, którzy dysponują szeroką wiedzą oraz są bardzo dokładni w tym, co robią. Dzięki temu możemy mieć pewność co do wysokiej jakości oferowanych usług stomatologicznych. Cena implantów zębowych nigdy nie powinna być decydującym czynnikiem podczas wyboru implantologa.