niedziela, 28 maja 2023r.

Ile kosztuje laser do cięcia metalu? Kiedy inwestycja jest naprawdę opłacalna?

photo 1508858648555 ba5da0be9511cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNnx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzMixlibrb 1.2.1q80w1080

Inwestycje związane z wyposażeniem zakładu przemysłowego zazwyczaj są ogromne. Poza tym może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali kolejnej maszyny lub zajdzie potrzeba wymiany tej, którą już mamy na nową. Obecnie do przeprowadzania obróbki często wykorzystuje się lasery do metalu. Ile, więc kosztuje tego typu maszyna i czy taki zakup jest opłacalny?

Laser do cięcia metalu – czy warto w niego inwestować?

Wycinanie laserowe w metalu daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o obróbkę metalu. Oznacza, że zakup takiej maszyny jest bardzo opłacalny, jeżeli oczywiście będzie pełnił ważną funkcję w procesie produkcji. Inwestycja związana z zakupem lasera do cięcia metalu zawsze powinna być przemyślana.

Ponadto wydatki muszą być dostosowanie do możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Koszty zakupu obrabiarki do metalu nie są niskie nawet w przypadku wyboru tańszych modeli.

Oznacza to, że właściciel firmy powinien przeanalizować korzyści, jakie osiągnie, kupując tego typu obrabiarkę. Warto jednak wiedzieć, że pomimo wysokich kosztów taka inwestycja jest opłacalna, jeżeli nie nadwyręży budżetu firmy oraz nie doprowadzi biznesu do straty płynności finansowej.

Koszty zakupu lasera do metalu

Konkretne koszty związane z zakupem obrabiarki laserowej uzależnione są od modelu maszyny, jaką wybierzemy. Tańsze maszyny możemy kupić za około 50 tys. zł. Jednak w sprzedaży znajdują się również znacznie droższe obrabiarki laserowe, za które trzeba zapłacić nawet około 400 tys. zł.

To, które urządzenie ostatecznie wybierzemy, zależy przede wszystkim od obróbki, jaką będziemy chcieli przeprowadzać. Zdarza się, że zakup drogiej obrabiarki laserowej nie jest konieczny z uwagi na specyfikację prac, jakie będą wykonywane.

Bez względu na to, jaki sprzętu kupimy, należy wiedzieć, które maszyny warto wybrać. Nie wszystkie urządzenia tego typu spełnią nasze wymagania. W przypadku jakichkolwiek problemów z wyborem maszyny powinniśmy poprosić o opinię osobę odpowiedzialną za sprzedaż.

Konserwacja obrabiarek laserowych, a koszty

Koszty związane z konserwacją laserów do cięcia metalu z reguły nie są wysokie. Oczywiści tutaj należy pamiętać o częściach, które się zużywają w czasie obróbki.

Niezwrócenie uwagi na ten szczegół może spowodować, że obróbka nie będzie spełniała określonych wymagań z uwagi na zaniedbanie maszyny. Każdy, kto planuje zakup takiego urządzenia, musi pamiętać o regularnym sprawdzaniu obrabiarki i ewentualnych naprawach usterek, ponieważ w innym przypadku czas użytkowania urządzenia może się znacznie skrócić.