piątek, 12 sierpnia 2022r.

Implanty zębów – cena i gdzie najtaniej?

unnamed file 4

Braki w uzębieniu niosą za sobą poważne konsekwencje, dlatego bardzo ważne jest to, aby je uzupełnić i to jak najszybciej. Decyzja o tym, czy wszczepić implanty stomatologiczne musi być bardzo dobrze przemyślana, gdyż jest to duża inwestycja. Gdzie szukać takich usług i ile pieniędzy trzeba zapłacić za implanty?

Implanty stomatologiczne – zalety

Implanty zębowe Kraków mają naprawdę wiele zalet, co zresztą widać po tym, że szybko zyskują na popularności. Mimo że nie jest to rozwiązanie tanie, to zdecydowanie najlepsze, jakie można obecnie znaleźć na rynku. Implanty zębowe przeciwdziałają zanikaniu kości, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale także estetykę uśmiechu. 

Ponieważ implant zrasta się z kością, to nie dochodzi do nieodwracalnych zmian w obrębie jamy ustnej. Takie rozwiązanie nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów, jak ma to miejsce w przypadku uzupełnień protetycznych. Można więc cieszyć się z pięknych zębów nawet do końca życia. 

Gdzie szukać usług implantologicznych?

Obecnie wiele gabinetów stomatologicznych oferuje pomoc w odtworzeniu utraconych zębów, jednak nie każdy specjalista będzie  stanie spełnić nasze oczekiwania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mniej doświadczona osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki w dziedzinie implantologii, może nie podołać zadaniu. 

Kluczowe jest zatem to, aby wybierać spośród dentystów, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w branży i bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentów. Niestety tacy specjaliści zazwyczaj mają wysokie ceny.

Jakie są koszty założenia implantów zębowych?

Koszty założenia implantów zębowych mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od renomy specjalisty, ale także miejsca, w którym je zakładamy. Koszt pojedynczego implantu może wahać się od 600 do 4000 złotych. Ceny są wysokie, jednak jeżeli implant będzie wszczepiony w prawidłowy sposób można mieć pewność, że posłuży do końca życia. 

Pamiętajmy, aby wybierając gabinet stomatologiczny nie kierować się wyłącznie ceną, gdyż można później srogo tego pożałować. Chociaż niekoniecznie najdroższe usługi implantologiczne będą najlepsze, to warto podjąć współpracę ze specjalistą cenionym w branży, który cieszy się dobrymi opiniami, nawet jak jego usługi będą droższe.

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można odzyskać zdrowy i piękny uśmiech. To dużo wygodniejsze i zdecydowanie bardziej estetyczne rozwiązanie, niż proteza zębowa, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na implanty.  Koszty są wysokie, jednak jeżeli mamy budżet na takie rzeczy, bez wątpienia warto zainwestować w implanty zębowe.