wtorek, 23 lipca 2024r.

Jak długo może zatrudniać agencja pracy tymczasowej? Dlaczego nie warto omijać agencji pracy tymczasowej?

photo 1499914485622 a88fac536970cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx3b3JrJTIwYWdlbmN5fGVufDF8MHx8fDE2ODI3Njg1ODEixlibrb 4.0.3q80w1080

Praca przez agencję pozwala na znalezienie zatrudnienia i zdobycie doświadczenia, co ma duże znaczenie głównie w przypadku młodych osób. Z pomocą agencji pracy można znacznie szybciej znaleźć pracę, co jest ogromnym ułatwieniem. Jak długo można pracować przez taką agencję i dlaczego osoby szukające pracy nie powinny omijać takich miejsc?

Ile czasu można pracować przez agencję pracy?

Jeżeli szukamy pracy i zastanawiamy się nad nawiązaniem współpracy z agencją, należy wiedzieć, że czas, przez jaki możemy pracować w taki sposób jest ograniczony. Niestety przepisy nie pozwalają na wykonywanie pracy przez agencję w okresie dłuższym niż 18 miesięcy w ciągu 36 kolejnych miesięcy.

Pomimo że jest to pewne utrudnienie dla pracownika, to pracodawca, który jest zadowolony ze współpracy, może zatrudnić taką osobę bezpośrednio przez swoją firmę, w której zatrudniony był pracownik za pośrednictwem agencji. Należy dodać, że to, iż pracowaliśmy już kiedyś przez agencję nie zmyka nam drogi do ponownego podjęcia zatrudnienia w takiej formie.

Czy warto pracować przez agencję?

Wiele osób szukających pracy omija agencje pracy tymczasowej. Jednak czy jest to dobra decyzja? Otóż możliwość podjęcia współpracy z agencją w większości sytuacji umożliwia szybsze znalezienie pracy.

Ponadto proces rekrutacji jest tutaj dużo łatwiejszy zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Szczegółowa oferta przedstawiana jest przez osobę pracującą w agencji tak samo, jak sprawdzenie kompetencji kandydata na dane stanowisko. Tak samo wygląda to, jeżeli chodzi o dopełnienie formalności i podpisanie umowy.

Przepisy regulujące kwestię zatrudnienia przez agencję pracy są dogodne dla obu stron. W agencjach pracy można znaleźć wiele ciekawych ofert, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy ogłoszenie, które nas zainteresuje, a wykonywana praca będzie przyjemnością.

Agencja pracy tymczasowej – dla kogo?

Agencja pracy tymczasowej ma oferty skierowane są dla każdej grupy wiekowej. Poza tym pracę za pośrednictwem takiej agencji mogą znaleźć zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a więc tak duża grupa odbiorców powoduje, że bardzo szybko można zatrudnić pracownika na dane stanowisko pracy.

Oczywiście nie każda z ofert musi odpowiadać danej osobie, dlatego nie zawsze podjęcie współpracy z agencją jest możliwe. Warto jednak wiedzieć, że taka forma zatrudnienia z pewnością pomoże szybko zdobyć dodatkowe doświadczenie, a tym samym wynagrodzenie adekwatne do zajmowanego stanowiska.