czwartek, 25 lipca 2024r.

Jak kot okazuje miłość? Sprawdź które sygnały świadczą, że twój pupil cię kocha!

unnamed file 1

Tak jak człowiek przywiązuje się do swojego pupila, tak i zwierzę potrafi zauważyć i odwzajemnić więź. Każde jednak robi to nieco inaczej. W przypadku psa nie trudno domyślić się, kiedy chce on okazać uczucia… Sygnały kotów mogą być jednak bardziej subtelne… Jak rozpoznać, że pupil wysoko nas ceni? Przedstawiamy kilka najpopularniejszych sygnałów…

Jestem obok ciebie, więc kocham

Już sama obecność zwierzaka w naszym otoczeniu stanowi dowód uznania. Koty z natury są zwierzętami nieufnymi i mija sporo czasu, aż przyzwyczają się do nowej osoby. Z pewnością nie raz zauważyłaś, że po wyciągnięciu dłoni do obcego zwierzęcia, ono szybko odchodzi lub speszone ucieka. 

Jeśli kot darzy Cię sympatią, nie będzie się bał kontaktu. Częste przebywanie zwierzaka w tym samym pomieszczeniu, podchodzenie i ocieranie się o nogi to podstawowe sygnały, że zwierze faktycznie czuje się przy Tobie wyjątkowo. W przeciwnym razie po prostu nie szukałoby żadnych relacji…

Mruczenie, trykanie, pomiaukiwanie – bardziej widoczne sygnały miłości

Koty potrafią również jawnie okazywać swoje uczucia. Jednym z popularniejszych sposobów jest mruczenie w trakcie głaskania. Często również w takich sytuacjach zwierzęta odpowiednio ustawiają się, sugerując nam, w którym miejscu mamy kontynuować czynność.

Jeżeli zauważysz, że twój kot często podchodzi do Ciebie, ociera się o twoje nogi  ciałem lub ogonem, czy wręcz tryka lekko główką, podobnie jak baranek to wiedz, że dąży cię ogromną sympatią. Każdy weterynarz powie, że są to dość wyraźne sygnały świadczące o przywiązaniu zwierzęcia. Podobnym znakiem może być odwracanie się na brzuch w trakcie głaskania lub drapania. W ten sposób koty pokazują, że bezgranicznie Ci ufają i pozwolą niemal na wszystko!

Koty mogą być także… Zazdrosne?

Wbrew pozorom to nie żart, z takimi problemami również dość często spotyka się przychodnia weterynaryjna. Kraków jest miejscem, w którym często konsultujemy klientów z takim problemem. Zazwyczaj ma on miejsce, gdy w życiu pojawi się kolejna osoba – nowy partner, dziecko czy inne zwierzątko.

Taka sytuacja może wywołać skrajne reakcje u naszego pupila. Jedne zwierzęta będą unikać interakcji z „intruzem”, inne bacznie przyglądają się rozwojowi sytuacji, a jeszcze inne mogą zachowywać się wobec niego w sposób agresywny! Jak wtedy reagować? Najlepiej stopniowo oswoić zwierzaka z nową sytuacją, dając mu do zrozumienia, że wciąż ma on szczególne miejsce w naszym sercu!