niedziela, 02 października 2022r.

Jak nakładać samoopalacz, aby nie powstały smugi?

Jak nakładać samoopalacz, aby nie powstały smugi?

Jeśli jesteś tak blada, że Twoja skóra wydaje się niemal przezroczysta, samoopalacz prawdopodobnie jest Twoim ulubionym kosmetykiem. Nic tak nie dodaje pewności siebie jak promienna, opalona skóra. Niestety idealny samoopalacz nie jest łatwo znaleźć. Poza tym, jeśli nie wiesz, w jaki sposób go nakładać, możesz skończyć z brązowymi smugami na skórze lub, co gorsza, z pomarańczowym odcieniem. Jednak kiedy już wiesz jak go stosować, samoopalacz pomoże Ci zakamuflować cellulit i inne niedoskonałości oraz wymodelować sylwetkę. Ponadto używając samoopalacza nie narażasz się na szkodliwe skutki promieni słonecznych. 

Wybierz odpowiedni kosmetyk

Wybór odpowiedniego samoopalacza zależy od rodzaju Twojej skóry. W przypadku skóry tłustej unikaj kremów olejowych. Zamiast nich wybierz kosmetyk w formie musu. Jeśli masz suchą skórę sięgnij po nawilżający samoopalacz. Jeśli ten sam kosmetyk chcesz użyć do twarzy, upewnij się, że jest on do tego przeznaczony (na etykiecie powinien być umieszczona informacja, że samoopalacz może być stosowany do ciała i twarzy). 

Złuszczaj skórę przed aplikacją

Przed aplikacją samoopalacza należy usunąć martwy naskórek – na pewno o tym słyszałaś. Jednak aby uzyskać prawdziwie jednolity kolor stosuj peeling codziennie przez dwa, trzy dni przed samą aplikacją samoopalacza. Złuszczając skórę raz, usuniesz tylko część martwych komórek. 

Nie aplikuj samoopalacza bezpośrednio po prysznicu lub nałożeniu balsamu

Skóra przed nałożeniem samoopalacza powinna być oczyszczona, jednak powinnaś odczekać pewien czas po wyjściu spod prysznica lub kąpieli. Dlaczego? Ponieważ zaraz po kąpieli lub prysznicu Twoja skóra jest bardziej chłonna, a samoopalacz może wnikać w pory, co daje nieestetyczny efekt (skóra wygląda jak usiana piegami lub zaskórnikami).

Chroń dłonie i stopy

Co jest znakiem rozpoznawczym nieudanej aplikacji samoopalacza? Pomarańczowe dłonie i stopy. Przed nałożeniem samoopalacza rozprowadź na dłoniach i stopach bezzapachowy krem nawilżający. Wybierz taki, który szybko się wchłania. 

Uważaj na suchą skórę

Podczas aplikacji samoopalacza pamiętaj o obszarach, które są bardziej suche. Chodzi o takie miejsca jak kolana czy łokcie, w które kosmetyk szybciej się wchłania. Samoopalacz nakładaj na nie delikatnie i wcieraj okrężnymi ruchami, aby uniknąć smug.

Zaczynaj aplikację od stóp

Kiedy się pochylasz Twoje ciało naturalnie się marszczy. Jeśli stanie się tak już po nałożeniu samoopalacza, marszczenia te pozostaną widoczne. Aby tego uniknąć zacznij aplikację od stóp i kieruj się ku górze.

Umyj ręce natychmiast po aplikacji

Aby zapobiec brązowym plamom na dłoniach, zaraz po nałożeniu samoopalacza umyj ręce. Zanim się ubierzesz, poczekaj aż samoopalacz całkowicie się wchłonie. Unikniesz w ten sposób smug i plam na ubraniach. Użyj pędzla do makijażu aby rozetrzeć obszary wokół dłoni i nadgarstków, aby zapobiec powstaniu linii odcinającej miejsce gdzie nałożyłaś samoopalacz od dłoni.