piątek, 12 sierpnia 2022r.

Jak ozdobić butelkę wina na prezent? Jakie sposoby warto wykorzystać?

photo 1516594915697 87eb3b1c14eacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHx3aW5lfGVufDF8MHx8fDE2MTk2ODE5NzUixlibrb 1.2.1q80w1080

Wino to świetny pomysł na prezent w przypadku wielu różnych okazji. Ten rodzaj alkoholu dosyć często wręczamy na powitanie, urodziny, a nawet ślub. Kupując wino zazwyczaj oprócz samego wyboru alkoholu, zastanawiamy się, w jaki sposób zapakować prezent lub ozdobić butelkę. Warto, więc znać kilka sposobów na zapakowanie wina tak, aby druga osoba była zadowolona.

Zdobienie butelki wina – kilka sprawdzonych sposobów

Jeżeli kupiliśmy już wino na prezent, pozostaje nam ozdobienie butelki, aby upominek wyglądał bardziej atrakcyjnie. Oczywiście najpopularniejszą metodą jest zapakowanie butelki z winem w torebkę ozdobną, jednak nie każdy chce skorzystać z takiego rozwiązania.

W momencie, kiedy szukamy bardziej kreatywnego pomysłu, warto sprawdzić, jakie są sposoby na zdobienie butelek z winem. Zdobiona butelka nie musi być w ogóle widoczna, a więc tutaj możemy ją całkowicie zasłonić np. poprzez owinięcie eleganckim papierem.

Poza tym do butelki można przykleić również słodycze za pomocą taśmy dwustronnej. Tu trzeba pamiętać, aby wszystkie dodatki do siebie pasowały, co bezpośrednio wpłynie na atrakcyjność podarunku.

Wino na prezent ślubny

Chcąc podarować wino, jako prezent ślubny i dodatkowo je samodzielnie ozdobić możemy wykorzystać szereg różnych pomysłów. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podarowali zestaw win, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że trafimy w gust państwa młodych. Jeśli jednak wiemy, jaki rodzaj wina lubi para młoda również możemy wybrać wina w zestawie.

Często można także kupić wina już zapakowane. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie musimy sami pakować prezentu, co niekiedy może być dosyć problematyczne, zwłaszcza gdy chcemy, żeby upominek wyglądał niecodziennie. Co więcej, taki zestaw może zawierać także kieliszki do wina lub inne przydatne akcesoria.

Czy wygląd prezentu ma znaczenie?

Wręczanie prezentu to szczęśliwy moment dla obu stron. Jednak możemy sprawić, aby ta chwila była jeszcze przyjemniejsza i wywoła większy uśmiech na twarzy u osoby, która otrzyma prezent. Niekiedy już samo opakowanie sprawia, że druga strona jest ciekawa, co dokładnie znajduje się w środku.

Podarowane przez nas wino nie zawsze zostanie od razu spożyte, a więc często zdobi jakieś miejsce, stojąc w domu. Ładne opakowanie lub ozdobienie butelki spowoduje, że miejsce to będzie się jeszcze lepiej prezentowało, dzięki opakowaniu, w jakim znajduje się wino.