niedziela, 28 maja 2023r.

Jak wybrać garnitur na lato do pracy, o czym trzeba pamiętać?

photo 1467664631004 58beab1ece0dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Letnia pora wymusza dopasowanie garderoby do gorących i słonecznych dni. Codzienną odzież stanowią podkoszulki, krótkie spodenki i minimum wierzchnich ubrań, a wiatrówki i cienkie sweterki przydatne są tylko przy deszczowej i chłodnej aurze. Jednakże wykonując pracę biurową, często obowiązuje zawodowy dress code, a w związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiedni garnitur.

Na lato należy wybrać do pracy taki model, który dzięki odpowiedniej tkaninie będzie lekki, a jednocześnie zachowa elegancki wygląd. Warto udać się do profesjonalnej pracowni krawieckiej i sprawić sobie letni garnitur na zamówienie.

Z jakiego materiału powinien być wykonany garnitur letni?

Aby garnitur prezentował się idealnie przez cały dzień w pracy, powinien być wykonany z tkaniny naturalnej. Tu na myśl od razu przychodzi wełna, która gwarantuje elegancję i trwałość. Garnitur na lato powinien być uszyty z wełny o takich parametrach splotu, by tkanina była jak najlżejsza.

Letni garnitur może zawierać domieszki poliestru, elastanu lub poliamidu, gdyż to wzmocni cienką wełnę i sprawi, że materiał będzie trwalszy oraz mniej podatny na gniecenie. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest łatwiejsze czyszczenie, co w przypadku służbowego ubrania jest niezwykle istotne.

Jaki kolor wybrać na służbowy garnitur letni?

W niektórym firmach obowiązuje restrykcyjny dress code i kolorystyka stroju jest odgórnie narzucona, więc pracownik nie ma wpływu na ten aspekt. Jednakże wiele firm wymaga tylko eleganckiego stroju formalnego w dobrze dobranym kolorze. Pierwszą zasadą przy wyborze garnituru letniego do pracy jest dopasowanie koloru do pory roku, przy czym ważne jest, by strój nie był krzykliwy.

Garnitury letnie to stroje w jasnych barwach, a dobrym pomysłem zawsze będzie popielaty lub beżowy. Służbowy strój w kolorze niebieskim również to standard, gdyż jest to kolor pasujący do każdego garnituru, nie tylko służbowego. Unikać warto czerni, ciemnego brązu lub ciemnoszarego koloru, a także jaskrawych barw, które nie są w pracy dobrze widziane.

Fason letniego garnituru służbowego

Z fasonem służbowego stroju formalnego jest podobnie jak z kolorystyką. O ile nie jest to odgórnie narzucone, to wybrać należy taki krój, który podkreśli atuty sylwetki i ukryje jej mankamenty.

Wybierając fason garnituru do pracy, położyć nacisk należy na wygodę, a także na to, że strój służbowy nie może prezentować się zbyt nonszalancko. Młody mężczyzna może postawić na modne trendy w kroju nogawek, czy ich długości, ważne by garnitur pasował do sylwetki oraz formalnego charakteru wykonywanego zawodu.