czwartek, 25 lipca 2024r.

Jak wybrać odpowiednie obuwie robocze na sezon letni?

unnamed file 1

Zima się skończyła i temperatura powoli wzrasta. W tym względzie warto mieć na uwadze zmianę odzieży roboczej na lżejszą. Dotyczy to kurtek, spodni, ciepłych koszul. Sezon letni wymaga dopasowania innych materiałów, a także grubości ubrania.

Nie inaczej jest w przypadku butów. Nieodpowiednio dobrane obuwie robocze może stać się udręką dla wykonującego przez wiele godzin obowiązki służbowe pracownika. Zachowanie struktury ochronnej stopy jest ważne, ale dobra wentylacja i lżejszy fason nie mniej istotne.

Sandały robocze – czy warto?

Są zawody, w których obuwie robocze ściśle związane jest z ochroną stopy. Wówczas sandały raczej nie wejdą w rachubę. Kryte półbuty z odpowiednimi wzmocnieniami cały rok muszą być stosowane.

Sandały przydadzą się tam, gdzie stopie nie grozi niebezpieczeństwo. To dobry pomysł na letnią porę, gdyż noga swobodnie może oddychać. Ważny jest przy tym wybór obuwia o twardszej i grubszej podeszwie, a także wykonanego z materiałów odpornym na zniszczenia. Zastosowana perforacja będzie wspomagała dobrą wentylację.

Półbuty na lato

Lato jest ciężką porą dla tych, którzy muszą ściśle przestrzegać form odzieży dopasowanej do zawodu. Sandały nie zawsze się tutaj sprawdzą. Wymagane są półbuty, a te klasyczne przeważnie są zbyt ciepłe.

Warto zwrócić uwagę na lżejsze odmiany półbutów, czyli trzewiki. Wyglądem będą pasowały do zawodowego uniformu, a jednocześnie stopy będą miały dobrą wentylację.  W przypadku służb mundurowych możliwe jest stosowanie obuwia skórzanego, które umożliwia stopie dobrą wymianę powietrza.

Trzewiki mogą być również uszyte z materiału, pamiętać tylko trzeba o zachowaniu wysokiej jakości oraz odpowiednim dobraniu koloru. Lato dla osób ściśle przestrzegających zawodowego dress codu nie musi być uciążliwe.

Gumowe obuwie latem

Niektóre zawody wymagają dobrej izolacji stóp przez przemoknięciem. W tym przypadku bez odpowiednych gumowców pracownik się nie obędzie. Każdy inny rodzaj obuwia ma skłonność do przemakania, a tym samym nie może być brany pod uwagę.

Gumowce robocze na lato są produkowane w taki sposób, by były jak najmniej uciążliwe. Ważna jest również kwestia ochrony stopy w takim obuwiu. Używanie odpowiednich kosmetyków i kremów na skórę  z pewnością poprawi jej kondycję.

Każde obuwie robocze na lato lub zimę musi być dostosowane do warunków pracy oraz warunków atmosferycznych. Wybór odpowiednich butów pozwoli na komfort przy wykonywaniu zadań przez wiele godzin. Dlatego też, warto skorzystać z porad w specjalistycznym sklepie z odzież ochronną i obuwiem roboczym.