środa, 24 lipca 2024r.

Jak wygląda kradzież samochodu w 6 sekund? Poznaj zabezpieczenia chroniące przed taką kradzieżą

photo 1517026575980 3e1e2dedeab4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzR8fGdwcyUyMGNhcnxlbnwxfDB8fHwxNjY3NTE1Mzczixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież auta może odbyć się niepostrzeżenie. Nowoczesne i sprawdzone metody przestępców sprawiają, że właściciel samochodu może się w ogóle nie zorientować, co się wydarzyło. Obecnie złodzieje nie stosują już tradycyjnych metody dostania się do samochodu i jego kradzieży, ale wraz z rozwojem nowoczesnych technologii wyposażyli się w specjalistyczne urządzenia, które są naprawdę skuteczne. Jak wygląda kradzież w 6 sekund i jak jej uniknąć?

Kradzież w 6 sekund – jak wygląda i jakie urządzenia na to pozwalają?

Kradzież samochodu w 6 sekund to bardzo szybka czynność. Można powiedzieć, że z punktu widzenia innych osób nie wygląda, to jak kradzież, a zwykłe odjechanie samochodem. Jednak, jak dokładnie w praktyce wygląda ten proceder?

W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie, które jest odpowiedzialne za przechwycenie sygnału i doprowadzenie go aż do samochodu. Następnie jeden z przestępców wsiada do auta i nim odjeżdża. Kradzież ta staje się niezauważalna dla innych osób, ponieważ przestępcy nie robią nic podejrzanego przy samochodzie, a tylko wsiadają, jak każdy innych właściciel auta.

Kradzież w 6 sekund nazywana jest więc „kradzieżą na walizkę”. Cały proces odbywa się bardzo szybko, a właściciel może nic nie podejrzewać i zorientować się o utracie swojego auta dopiero za jakiś czas.

Co pozwala uniknąć kradzieży na walizkę?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje nowe auto przed kradzieżą, musisz wybrać zabezpieczenia, które dadzą Ci gwarancję bezpieczeństwa. W tym celu warto rozważyć montaż urządzenia uniemożliwiającego odpalenie auta, czy mechaniczną blokadę skrzyni biegów.

Popularnym zabezpieczeniem jest też GPS radiowy. Urządzenie to pozwala namierzyć auto bez względu na miejsce, gdzie się ono znajduje. W odróżnieniu od zwykłych urządzeń lokalizujących GPS z systemem radiowym jest odporny na próby zagłuszenia sygnału.

Profesjonalne metody zabezpieczenia samochodu – dlaczego warto z nich korzystać?

W sprzedaży można znaleźć urządzenia zabezpieczające do samodzielnego montażu. Oczywiście można wybrać takie rozwiązanie, jednak masz możliwość również skorzystania z usług renomowanych firm, które zarówno sprzedają urządzenia, jak i zajmują się ich montażem.

Monitoring samochodu to niezwykle ważna kwestia, a więc wybór takiej metody jest naprawdę korzystny i może w przyszłości uchronić przed próbą kradzieży naszego auta. Z uwagi na dużą przestępczość zaleca się ochronę nie tylko nowych samochodów, lecz również tych nieco starszych. Pomimo wytypowania marek aut, które są najczęściej kradzione nie oznacza to, że proceder ten nie dotyczy innych modeli pojazdów.