poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Jak wygląda leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu? Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

photo 1643300121645 83fe6b0f9315cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzV8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNwixlibrb 4.0.3q80w1080

Leczenie kanałowe to zabieg, który pozwala na uratowanie zębów, gdzie doszło do rozwoju zaawansowanej próchnicy. Nie ma innego skuteczniejszego rozwiązania niż leczenie endodontyczne. Warto jednak zauważyć, że obecne standardy leczenia są znacznie wyższe w odróżnieniu od tych sprzed kilkunastu lat. W leczeniu endodontycznym bardzo często wykorzystuje się mikroskop. Jak wygląda leczenie endodontyczne z użyciem mikroskopu?

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu – jak wygląda?

Leczenie kanałowe to zabieg, który polega na usunięciu zmienionej miazgi zęba oraz zdezynfekowaniu kanałów. Następnie kanały wypełniane są tzw. gutaperką, czyli specjalnym naturalnego pochodzenia tworzywem.

Jaką rolę odgrywa tutaj mikroskop? Urządzenie to pozwala na przybliżenie wnętrza kanałów, co umożliwia ich jeszcze lepsze oczyszczenie. Stomatolog gołym okiem nie zawsze jest w stanie wszystko dostrzec, dlatego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest w tym przypadku ogromnym udogodnieniem. Ostatnim etapem jest założenie wypełnienia zęba.

Mikroskop to urządzenie, które jest bardzo często spotykane w gabinetach stomatologicznych. Dzięki temu ryzyko powikłań po leczeniu kanałowym znacznie się zmniejsza.

Czy leczenie kanałowe jest bezpieczne?

Wiele osób obawia się leczenia kanałowego, jednak tak naprawdę jest to zabieg, który daje ostatnią szansę na uratowanie chorego zęba. Obecnie leczenie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na duży komfort pacjentów.

Niektóre gabinety stomatologiczne, mają w swojej ofercie znieczulenie komputerowe, gdzie nie ma konieczności nakłuwania igłą dziąsła, co jest to jeszcze większym udogodnieniem. Leczenie kanałowe Wrocław nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem. Jest to oczywiście większa ingerencja w zęba niż zwykłe leczenie stomatologiczne, ale nie należy się go obawiać.

Jaki gabinet wybrać w celu przeprowadzenia leczenia kanałowego?

Jeżeli szukasz gabinetu, gdzie skorzystasz z profesjonalnych usług, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważnym elementem jest wyposażenie gabinetu, gdyż przekłada się to na standardy leczenia. Ponadto ważne jest też podejście stomatologa do pacjentów.

Zwróć uwagę także na oferowane usługi, gdyż często to właśnie od tego zależy, jaki gabinet ostatecznie zostanie wybrany. Duże doświadczenie specjalistów i przede wszystkim zadowolenie pacjentów to wskazówka do tego, aby wybrać właśnie ten konkretny gabinet stomatologiczny.