czwartek, 25 lipca 2024r.

Jaka bramka na schody? Element wpływający na bezpieczeństwo dzieci

Jaka bramka na schody? Element wpływający na bezpieczeństwo dzieci

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne zarówno na dworze, jak i w domu, gdzie mogą czyhać jakieś zagrożenia, o których nawet nie wiemy. Aby maluch mógł bezpiecznie się rozwijać, powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu mieszkania. Najczęstszym niebezpieczeństwem są schody. W celu ich zabezpieczenia najlepsza będzie barierka na schody.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Aby bramka zabezpieczająca na schody była odpowiednia, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Taka forma zabezpieczenia musi pasować do miejsca, gdzie będzie zamontowana. Oznacza to, że nie może być zbyt duża lub za mała.

Ogromne znaczenie ma także materiał, jaki został użyty do produkcji bramki. Jeśli jakość nie będzie zbyt dobra może zwiększyć to ryzyko wypadku. W przypadku solidnych bramek taka sytuacja z pewnością się nie wydarzy oczywiście, jeżeli będzie prawidłowo zamontowana.

Zabezpieczenie będzie dotykane nie tylko przez rodziców, ale także przez malucha, który na pewno zainteresuje się przeszkodą stojącą na jego drodze. Dlatego też, zanim wybierzemy konkretny model, warto poszukać informacji czy do produkcji nie użyto szkodliwych substancji. Jest to bardzo ważne, gdyż z grę wchodzi zdrowie małego dziecka.

Czy jedna bramka wystarczy?

Otóż ilość bramek, jakie będą potrzebne, zależy od naszego mieszkania. W momencie, kiedy poza schodami znajdą się inne miejsca, gdzie maluch nie może wchodzić trzeba pomyśleć o kilku zabezpieczeniach. Barierka zabezpieczająca może być zastosowana również po to, aby odgrodzić przejście np. do kuchni lub na przedpokój.

Trzeba pamiętać, że niebezpieczne sytuacje są nie tylko, gdy maluch jest na piętrze, ale także, wtedy kiedy znajduje się na dole przy schodach. Wejście, na któryś stopień może grozić upadkiem i przykrymi konsekwencjami.

Świetnym rozwiązaniem jest też zakup bramki zabezpieczającej, która jest przenośna. Dzięki temu nie ponosimy dodatkowych kosztów i możemy swobodnie przenosić zabezpieczenie w każde miejsce mieszkania.

Sposób montażu, jaki wybrać?

Bramka to rzecz, którą potrzebujemy tylko przez pewien czas dlatego, jeśli nie chcemy, żeby ściany zostały naruszone, warto wybrać bramki rozporowe. Wtedy wiercenie w ścianie nie będzie konieczne.

Oba te modele zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednak większość rodziców używa bramki rozporowe wyłącznie podczas wyjazdów, gdzie takie formy zabezpieczeń nie są stosowane. Jest to idealne rozwiązanie, nawet gdy jej użycie nie będzie konieczne. Bramka zabezpieczająca zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jej przewożenie.