piątek, 12 sierpnia 2022r.

Jakie są popularne materiały na drzwi wejściowe?

unnamed file 2

Wybór stolarki drzwiowej zacząć należy od określenia gdzie ją montujemy. Inne czynnik będą brane pod uwagę przy wyborze wejścia do domu, a inne parametry muszą spełnić drzwi zewnętrzne do mieszkania. Ważna tu będzie wartość współczynnika przenikania ciepła, izolacyjność akustyczna i kwestia dobrego zabezpieczenia antywłamaniowego.

Określając powyższe parametry możemy przystąpić do wyboru materiału, a także technologii produkcji. Drzwi również muszą dobrze wyglądać, a także mieć dobrą cenę. W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej, z czego i jak są tworzone drzwi.

Drzwi ze stali i aluminium – zalety i wady

Stal charakteryzuje się sztywnością i wytrzymałością, jak również małą rozszerzalnością cieplną. Pomimo tych zalet zastosowanie drzwi stalowych jest ograniczone ze względu na małe możliwości zmiany wyglądu. Atutem z kolei jest ich rozsądna cena.

Aluminiowe drzwi to lekka konstrukcja, odporna na czynniki atmosferyczne. Wadą takich drzwi jest z całą pewnością niski poziom izolacyjności. Drzwi z aluminium, aby były wystarczająco ciepłe, muszą być wzmocnione różnymi technologiami, które podnoszą ich cenę zakupu.

Drewno i PCV, czy warto po takie drzwi sięgnąć?

Wymienić należy również drewno, jako bardzo popularny materiał drzwiowy. Ich właściwości izolacyjne są niezwykle wysokie. Wadą jest na pewno bardzo ciężka konstrukcja oraz wysoka cena.  O drewno również trzeba dbać i umiejętnie je pielęgnować, aby na dłużej zachowało dobry wygląd.

Drzwi najpopularniejsze ze względu na cenę to te wytworzone z PCV. Materiał jest lekki i ciepły, jednakże niska sztywność i podatność na uszkodzenia powoduje, że drzwi nie są zbyt bezpieczne. Cena wyjściowa jest zazwyczaj niska, ale chcą uzyskać efekt antywłamaniowy należy takie drzwi wzmóc i uzbroić, co podnosi ich wartość w znaczny sposób.

Jak wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne?

Biorąc pod uwagę zalety i wady danych materiałów trzeba jasno określić, które parametry muszą spełniać drzwi do naszego domostwa. W przypadku domu będzie to na pewno wysoka izolacyjność, ale już mieszkaniowe nie muszą aż tak restrykcyjnie jej przestrzegać. Tu ważniejszym elementem będzie na pewno dobra izolacja akustyczna, a przede wszystkim odpowiednie wyposażenie antywłamaniowe.

Wybierając drzwi do mieszkania, czy domu na uwadze musimy mieć również ich wygląd. Jest to element, który dopełnia cały design domu oraz jest wizytówką całości. W tym względzie drewno, czy PCV dają najszersze możliwości aranżacyjne. Drzwi ze stali będą z kolei dobrym rozwiązaniem w odpowiednim zabezpieczeniu pomieszczeń gospodarczych.