wtorek, 07 czerwca 2022r.

Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie żylaków, kiedy należy wykonać takie zabiegi?

photo 1487252502161 75020a813bf0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zmiana wyglądu żył, ich nabrzmiałość oraz nadmierne wystawanie spod skóry powinno zaniepokoić na tyle, aby wybrać się na konsultację do specjalisty. Pękające naczynka oraz pojawiające się coraz częściej pajączki są nie tylko nieestetyczne, ale mogą być objawem poważniejszego schorzenia. Dobre zdiagnozowanie problemu, pozwala dobrać odpowiednie i skuteczne leczenie. 

Natomiast popękane naczynka należy równie skutecznie pozamykać. Niezależnie od miasta laserowe zamykanie naczynek, Kraków, Gdańsk, czy Warszawa szeroko oferują w swoich gabinetach estetyki. Warto skorzystać z takiego zabiegu już przy pierwszych objawach, nie czekając na pogorszenie się stanu. 

Na czym polega i kiedy zapisać się ma zabieg zamykania naczynek?

Zabieg laserowego usuwania naczynek polega na użyciu promieni laserowych o takim natężeniu, by naświetlić naczynko i doprowadzić do jego obkurczenia. Światło dociera do cząsteczek krwi, czyli hemoglobiny i podgrzewa je powodując kurczenie się samych ścianek naczynka i jego usunięcia lub zamknięcia. Zamykanie naczynek lub usuwanie ich dotyczy zarówno twarzy, jak i innych części ciała, przeważnie nóg.

Taki zabieg jest nieinwazyjny i ma minimalne ryzyko powikłań, a jednocześnie jest jedną z najbardziej skutecznych metod rozwiązywania problemu. Tu warto dodać, że jest to zabieg dający trwały efekt. Jednakże chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty warto go kilkakrotnie w odpowiednich odstępach czasu powtórzyć, zachowując się zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Przygotowanie do zabiegu – co należy zrobić i o czym pamiętać?

Po konsultacji z lekarzem i otrzymaniu zalecenia wykonania zabiegu z użyciem lasera, należy wybrać gabinet medycyny estetycznej, który posiada odpowiedni sprzęt laserowy i specjalistę od jego wykonywania. Kosmetolog dobierze wszystkie parametry indywidualnie do uwarunkowań pacjenta i dokładnie wyjaśni, jak ten zabieg będzie wyglądał.

Przed każdym zabiegiem z użyciem lasera należy pamiętać o kilku rzeczach. Kilka dni przed umówionym terminem warto odstawić wszystkie kosmetyki, pozostawiając jedynie kremy o łagodnym, naturalnym składzie. Również warto pamiętać o unikaniu słońca, a na zabieg przyjść z dobrze oczyszczoną skórą.

Żylaki – poważny problem medyczny i kosmetologiczny

Żylaki to problem poważniejszy, niż rozszerzające się i pękające naczynka, a pacjent powinien przebywać pod stałą kontrolą lekarską. Lekarz może zaordynować terapię laserową, jeśli uzna, że pacjent do takiego zabiegu się kwalifikuje. Laserowe usuwanie żylaków rozwiązuje dużą część problemu, a lekarz może skoncentrować się na eliminowaniu przyczyny jego powstawania.