niedziela, 03 marca 2024r.

Meble systemowe, co to jest i kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie?

photo 1494526585095 c41746248156cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Urządzanie domu lub mieszkania to bardzo przyjemna i kreatywna czynność, szczególnie wówczas, gdy wybrane pomieszczenia są tak skonstruowane, by pomieścić eleganckie segmenty, czy meblościanki. Sprawy, jednak komplikują się w przypadku małych i kompletnie nieustawnych pokoi i innych pomieszczeń. Wówczas wybieranie odpowiednich mebli, które będą ładne i zmieszczą wszystkie rzeczy, a zarazem dadzą spójny wygląd całemu domowi, okazuje się wysoce frustrujące.

Wychodząc na przeciw klientom z takimi dylematami, wielu producentów mebli zaczęło tworzyć poszczególne elementy, tak aby klient mógł nabyć ich dowolną ilość oraz rodzaj. Kluczowe jest to, że takie meble systemowe mają identyczny design i pasują do siebie w dowolnej konfiguracji. Mogą stać rozmieszczone w różnych pomieszczeniach, albo był sprytnie połączone w jeden segment.

Jak wybrać meble systemowe do salonu?

Salon dobrze urządzony nabiera klimatu i sprawia, że życie rodzinnie i towarzyskie chętnie się w nim toczy. Jego wygląd zależy od wyboru wyposażenia w odpowiedniej kolorystyce oraz mebli funkcjonalnych, a zarazem dobrze współgrających z całością aranżacji.

Meble systemowe to rozwiązanie dla każdego, kto lubi aranżować pomieszczenia w sposób niestandardowy, inny od wszystkich. Można wybrać elementy w jasnych kolorach, które rozświetlą pomieszczenie. Dobór różnych szafek, szafy, czy regałów, to indywidualna kwestia, a każde połączenie daje niepowtarzalny efekt.

Elementy mebli systemowych, czyli co możemy wybrać?

Meble systemowe nie są tradycyjnymi kompletami, a poszczególne części można wybierać i dokupować wedle uznania. Tak więc urządzając pokój dziecięcy, czy sypialnię można wśród takiej oferty wybrać szafę, szafki stojące lub wiszące, a także wiele innych modeli. W efekcie, w taki sposób można umeblować całe mieszkanie.

Jest to doskonały pomysł na urządzenie małego mieszkania. Kilka szafek, komoda oraz szafka RTV i mamy ładnie wyglądający salonik. Tak samo zaprojektowana szafa w przedpokoju i szafki do pokoju dziecięcego dadzą efekt spójnej aranżacji mieszkania.

Kolorystyka i wykończenia mebli systemowych

Meble systemowe produkowane są w różnorodnych liniach stylistycznych. Różnorodne barwy i elementy wykończeniowe w danej linii są identyczne i tak samo pokrywają szafę, ławę, stolik, komodę i inne elementy. W ten sposób można skompletować meble pod względem koloru i wykończeń tak, aby pasowały do całej aranżacji domu.

To, co jest największą zaletą mebli systemowych, to fakt, że każdy element wyceniony jest osobno i można kompletować takie wyposażenie w dowolny sposób, płacąc tylko za wybrane elementy.