sobota, 30 lipca 2022r.

Smoothie – co warto o nim wiedzieć?

smoothie 1

Smoothie cieszy się coraz większą popularnością. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi, jak i starsi. Czemu tak się dzieje? Co sprawia, że wspomniany napój budzi tak duże zainteresowanie? Jakie ma właściwości? Odpowiedzi na wszystkie postawione pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Smoothie – co to takiego?

Słowo „smoothie” pochodzi z języka angielskiego i oznacza napój i koktajl. Zazwyczaj przygotowuje się go na bazie wody i różnego rodzaju owoców, na przykład bananów, manga, awansów, gruszek czy jabłek. Często stanowi połączenie wielu rozmaitych składników, co dodatkowo wzbogaca jego smak.

Smoothie a inne rodzaje napojów

Warto jednak zauważyć, że smoothie różni się od tradycyjnych koktajli. Nie zawiera bowiem produktów nabiałowych, takich jak mleko, śmietanka lub zmrożone lody. Swoją gęstą konsystencję zawdzięcza zmiksowanym owocom. Często dodaje się do niego również miód lub brązowy cukier, zwłaszcza gdy powstaje z kwaśnych składników.

Jakie właściwości ma smoothie?

Smoothie to, najprościej rzecz ujmując, owoce w łatwo przyswajalnej formie. Tego typu napój ma wiele cennych witamin oraz mikro- i makroelementów. Zależą one w dużej mierze od tego, co dany koktajl zawiera. Każdy jego składnik ma bowiem nieco inne właściwości. Dla przykładu banan wspiera pracę układu nerwowego i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Z kolei jabłko w przyśpiesza procesy trawienia, a co za tym idzie może wspomagać odchudzanie.

Smoothie – zrobić w domu czy kupić?

Smoothie można zrobić na własną rękę w domowym zaciszu. Wystarczy zmiksować owoce i warzywa z wodą oraz innymi dodatkami (według uznania). A co zrobić w sytuacji, gdy nie masz pod ręką żadnych świeżych ani mrożonych produktów albo po prostu brakuje Ci czasu zmagania w kuchni? Nic straconego. Obecnie wiele sklepów ma w swojej ofercie gotowe smoothie.

Nasuwa się zatem pytanie: jak wybrać to najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie? Przede wszystkim skład danego produktu. Należy dokładnie czytać etykiety. Zawsze sprawdzaj, co znajduje się w napoju. Sięgaj po smoothie, które ma naturalny skład i nie zawiera żadnych sztucznych barwników, aromatów lub środków konserwujących.

Warto zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców. Co ciekawe, nie musisz nawet wychodzić z domu, by zrobić niezbędne sprawunki. Wystarczy dostęp do sieci. Zakupy przez internet to wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu.